ژوئن 15, 2024

1000

1000cyclingclub.ir

🟢 ترشح #آدرنالین هنگام ورزش باعث مهار سرطان میشود!؟

 

📚 پژوهشگران دریافته‌اند دوچرخه سواری و دویدن و ورزش شدید میتواند به دلیل ترشح آدرنالین باعث نابودی تومورهای سرطانی تا 50 درصد حجم آن ها شود. گفتنی است ، محققان ادعا کرده اند وجود و ترشح آدرنالین به بدن برای از بین بردن تومورهای سرطانی کمک میکند.

📚بررسیها نشان میدهند ، پژوهشگران این نتایج را با آزمایش بر روی موش های آزمایشگاهی که بر روی چرخ میچرخیدند و مشاهده کاهش حجم تومورهای سرطانی در آن ها را بدست‌ آورده‌اند.

🔹️این یافته‌ها توسط محققان دانشگاه کپنهاگ بدست آمده است. به طور خاص پزشکان دریافته‌اند تولید آدرنالین در اثر ورزش یا تمرین ورزشی شدید می‌تواند باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن به ویژه برای درمان تومورهای سرطان‌های ریه، کبد یا پوست شود.

🔻محققان همچنین دریافته‌اند ترشح آدرنالین میتواند باعث تولید نوعی سیگنال شیمیایی در طی فرآیند ورزش توسط عضلات به نام اینترنت لوکین(IL-6) شود که نوعی هدایت کننده مرگ تومورهای شیمیایی به آنها ارسال می کند.

🔹️در عین حال پژوهشگران دریافته‌اند ، زنانی که مبتلا به سرطان سینه هستند به طور عمده کمتر از سایر زنان در طول عمر خود ورزش کرده‌اند و اکثراً دچار اضافه وزن و کمبود فعالیت فیزیکی بوده‌اند.

 

اشتراک: معصومه هزاری